• Rok szkolny 2022/23

AKCJE REALIZOWANE W NASZYM PRZEDSZKOLU

Nasze przedszkole wzięło udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych w Polsce przez UNICEF pt. „Gry i zabawy sportowe z całego świata”  w dniu 21.11.2022 r. - koordynator: Monika Janiszewska

Celem tegorocznych obchodów rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka organizowanych przez UNICEF jest przeciwdziałanie dyskryminacji, poprzez podkreślanie, że prawa dziecka dotyczą każdego dziecka – niezależnie od pochodzenia, koloru skóry, płci, języka, wyznania, poglądów, przynależności kulturowej, niepełnosprawności, czy poziomu zamożności. Integrujemy się z naszymi kolegami z Ukrainy, którzy dołączyli do szkół i przedszkoli i razem z nami tworzą społeczność. Uczymy się o tym co nas różni, a co łączy.

Ogólnopolska kampania - 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”

W listopadzie 2022 r. nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskiej kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”
          W ramach tej akcji nauczyciele w starszych grupach przeprowadzą zajęcia dotyczące tematyki kampani.

#LekcjaHIgieny, #Wirusoochrona.

Pod koniec października  przedszkolaki z grup Skrzaty , Motylki, Biedronki i Tygryski  wzięły udział w wojewódzkiej akcji informacyjno-edukacyjnej "Wirusochrona".

Jest to akcja o charakterze profilaktycznym, wskazująca rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegania przenoszenia się wirusów (ze szczególnym zwróceniem uwagi na koronawirusa i grypę). Przeprowadzona została w oparciu o materiały przygotowane przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną.

Dzieci dowiedziały się jakie są skuteczne sposoby ochrony przed wirusami, jak ważne jest zasłanianie nosa i ust by uchronić siebie i innych przed zarażeniem.

Ogólnopolska akcja „Tydzień profilaktyki chorób zakaźnych”koordynatorzy: Agnieszka Bagińska, Agata Wieczorek

Czas realizacji: od 1.09.2022 do 16.09.2022

Realizacja projektu:

• Joanna Mazur w grupie Muchomorki
          • Marta Rusek i Elżbieta Chrzanowska w grupie Kaczorki
          • Agnieszka Bagińska i Jolanta Gębala w grupie Żabki
          • Magdalena Majerczyk w grupie Żuczki
          • Ewa Czerwińska i Agata Wieczorek w grupie Zajączki
          • Barbara Jurewicz i Bożena Chwała-Mazur w grupie Misie
          • Sandra Antonijczuk i Katarzyna Urbanek w grupie Pszczółki

Głównym celem jest uświadomienie potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do jego ochrony.