• Zakończenie KAMPANII 19 DNI

• W starszych grupach zrealizowaliśmy Kampanię 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży - w związku z tym nauczyciele przeprowadzili zajęcia związane z tematem kampani, dzieci miały okazję obejrzeć film, uczestniczyły w pogadankach oraz wykonały prace plastyczne oraz plakaty.

• #LekcjaHIgieny, #Wirusoochrona

• Pod koniec października  przedszkolaki z grup Skrzaty , Motylki, Biedronki i Tygryski  wzięły udział w wojewódzkiej akcji informacyjno-edukacyjnej "Wirusochrona".

Jest to akcja o charakterze profilaktycznym, wskazująca rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegania przenoszenia się wirusów (ze szczególnym zwróceniem uwagi na koronawirusa i grypę). Przeprowadzona została w oparciu o materiały przygotowane przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną.

Dzieci dowiedziały się jakie są skuteczne sposoby ochrony przed wirusami, jak ważne jest zasłanianie nosa i ust by uchronić siebie i innych przed zarażeniem.

• Ogólnopolska kampania

• Szanowni Rodzice!

Informujemy, że w listopadzie 2022 r. nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskiej kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”

W ramach tej akcji nauczyciele w grupach przeprowadzą zajęcia dotyczące tematyki kampani.

• Tydzień profilaktyki chorób zakaźnych

• Szanowni Rodzice!

Informujemy, że w dniach od 12 września 2022 r. do 16 września 2022 r. na terenie przedszkola w grupach dzieci 5 i 6-letnich zostanie przeprowadzona akcja: „Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych”.

W ramach tej akcji nauczyciele wykorzystają materiały edukacyjne przygotowane przez MEiN oraz GIS dotyczące zdobywania, utrwalenia wiedzy i umiejętności potrzebnych do dbania o zdrowie własne i  zdrowie najbliższych.

W tym tygodniu wychowankowie wykonają również plakaty dotyczące ochrony przed chorobami zakaźnymi, dowiedzą się, co robić i jeść, aby być zdrowym oraz obejrzą filmy edukacyjne o tematyce zdrowotnej.