• „Mama, Tata, Dziecko, praca. Jak to ogarnąć?”

• Neuroróżnorodność u dzieci w tym ze spektrum autyzmu to temat kolejnego spotkania w ramach cyklicznych wydarzeń organizowanych dla tyskich rodzin pod hasłem „Mama, Tata, Dziecko, praca. Jak to ogarnąć?”. Podczas spotkania, które odbędzie się 14 listopada w Miejskim Centrum Kultury przy ul. Bohaterów Warszawy 26, będzie można spotkać się z ekspertami z dziedziny neuroróżnorodności. Na dzieci czekać będzie warsztat z elementami metody Kid's Skills "Jaki jestem? Moje supermoce".
            W trakcie wydarzenia rodzice będą mogli również skorzystać z porad radcy prawnego z zakresu prawa pracy, powrotu na rynek pracy, spraw pracowniczych i rodzinnych.
            Wydarzenie organizuje Fundacja „Pasja Rozwoju” przy dofinansowaniu z budżetu Miasta Tychy.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału.

• Informacja dot. osób bezdomnych

• INFORMACJA

Z dniem 1 listopada 2023 r. uruchomiona została infolinia o bezpłatnym trzycyfrowym numerze telefonu 987 (zarówno z telefonów komórkowych, jak i stacjonarnych). Infolinia obsługiwana będzie całodobowo przez służbę dyżurną Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.
            Pod wskazanym numerem można uzyskać informację o możliwości pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia dla osób bezdomnych na terenie województwa śląskiego.
            Aktualny wykaz jednostek świadczących pomoc osobom bezdomnym z terenu całego województwa śląskiego znajduje się na stronie internetowej Wydziału Rodziny i Polityki Społecznej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach w zakładce „Wykazy i rejestry" - „Pomoc społeczna" oraz dostępny jest pod wskazanymi linkami:
            • Wydział Rodziny i Polityki Społecznej – Wykazy i rejestry / Śląski Urząd Wojewódzki  w Katowicach (katowice.uw.gov.pl)

• Dzień Dyni

• DZIEŃ DYNI

"Dynie małe, dynie duże,

dynie w dole, dynie w górze,

dynie z lewej, dynie z prawej,

dynie kręcą się w zabawie"

Już w najbliższy czwartek tj. 26 października w naszym przedszkolu

obchodzić będziemy Dzień Dyni.

Motywem przewodnim będzie w tym dniu kolor pomarańczowy.

Prosimy,aby dzieci  miały na sobie część garderoby w tym kolorze.

Na dzieci będą czekały dyniowe gry i  zabawy, a po nich pyszna zupa z dyni.

• Poradnia psychologiczno-pedagogiczna

• Tychy, 29.09.2023 r.

Szanowni Rodzice,

informujemy, że zgodnie z uchwałą nr LII/976/23 z dnia 31.08.2023 r. Rady Miasta Tychy w sprawie zamiaru przekształcenia Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Tychach wraz z uchwałą zmieniającą nr LIII/1001/23 z dnia 28.09.2023 r. z dniem 1 kwietnia 2024 r. planowane jest przeniesienie siedziby Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Tychach z ul. Andersa nr 16 na ul. Edukacji nr 102 w Tychach.”

Załączniki :

1.   uchwała intencyjna nr LII/976/23 z dnia 31.08.2023 r.

2.   uchwała zmieniającą nr LIII/1001/23 z dnia 28.09.2023 r.

• Europejski Dzień Sportu Szkolnego

• 29.09.2023r. nasza placówka będzie świętować Europejski Dzień Sportu Szkolnego

To wspaniała inicjatywa, która zachęca do wspólnej zabawy i promocji aktywności fizycznej

• Witamy Jesień

• Z wielkim koszem idzie jesień po lesie,
            Co w tym koszu Pani Jesień nam niesie?”

Jesień to niezwykle barwna i wyjątkowa pora roku stwarzająca mnóstwo okazji do poznawania otaczającego świata.

W naszym przedszkolu będziemy świętować Pierwszy Dzień Jesieni

już w najbliższy czwartek tj.21.09.2023 r.
            Przedszkolaków odwiedzi sama Pani Jesień z koszem swoich jesiennych darów.

Będziemy degustować jesienne jabłuszka, gruszki i śliweczki.
            Nie możemy się już doczekać!

Aby uświetnić ten dzień, zachęcamy przedszkolaki do ubioru stroju w barwach jesieni.

Mile widziane będą opaski na głowę z jesiennym motywem.

• Zebrania organizacyjne

•

Zapraszamy na zebrania organizacyjne, które odbędą się wg poniższego harmonogramu:

MISIE: 5 wrzesień - godz 16:15

MUCHOMORKI: 5 wrzesień - godz 16:30

ZAJĄCZKI: 5 wrzesień - godz 17:30

SKRZATY: 6 wrzesień - godz 16:00

ŻUCZKI: 6 wrzesień - godz 16:00

KACZORKI: 7 wrzesień- godz 15:30

ŻABKI: 7 wrzesień - godz 16:00

PSZCZÓŁKI: 7 wrzesień - godz 16:00

Zebrania odbędą się w salach grup, do których uczęszcza dziecko.

• Zajęcia adaptacyjne

• Zapraszamy rodziców wraz z nowoprzyjętymi dziećmi na ZAJĘCIA  ADAPTACYJNE,

które odbędą się w dniu 29.08.2023 r. o godzinie:

GRUPA TYGRYSKI - 10:00

GRUPA MOTYLKI - 10:15

GRUPA BIEDRONKI - 10:30

Zajęcia odbędą się w sali grupy, do której przypisane jest dziecko. Prosimy o obuwie zmienne dla dziecka.

Zapraszamy również rodziców z ww. grup na ZEBRANIE ORGANIZACYJNE, które odbędzie się 31.08.2023 r. o godz. 15:30 w sali, do której będzie uczęszczać dziecko.

• Rekrutacja na zajęcia MDK1

• Szanowni Państwo,

Do 16 czerwca br. trwa rekrutacja na zajęcia do MDK 1 w roku szkolnym 2023/2024.
            Jak zapewne wiecie, zajęcia są bezpłatne, odbywają się popołudniami i skupiają się na następujących dziedzinach: taniec, plastyka, muzyka/śpiew, teatr.

Nie prowadzimy rekrutacji elektronicznej, istnieje konieczność składania wniosków papierowych.

Jednocześnie informujemy, że od 1 lipca przenosimy się na czas termomodernizacji do budynku przy ul. Jana Pawła II/ul. Orzeszkowej - była siedziba TP S.A./Orange. Ta zmiana może mieć wpływ na zainteresowanie wychowanków udziałem w naszych zajęciach z innych rejonów niż dotychczasowe.

Szczegóły dotyczące rekrutacji: mdk1.tychy.pl

Maciej Gruchlik